Wyciąg z ziela owsa:

- obniża poziom kwasu moczowego surowicy krwi,

- łagodzi i zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby.

Dzięki flawonoidom i saponinom działa moczopędnie, ale jednocześnie ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne. Zawiera on dużo krzemu i wapnia, uzupełnia braki makro- i mikroelementów, działa wykrztuśnie oraz przeciwbólowo w reumatyzmie, kamicy moczowej i chorobach nerek.

Ponadto polepsza przemianę materii i działa dodatnio na stan narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych oraz skóry, włosów, kości i paznokci.

Zawarta w zielu owsa krzemionka, która jest rozpuszczalna w wodzie i w części wydalana z moczem spełnia rolę koloidów ochronnych, utrudniając powstawanie kamieni moczowych.

Napary z ziela owsa stosuje się w stanach wyczerpania nerwowego i bezsenności przyczyniając się do wzmocnienia systemu nerwowego. Odwar z ziela owsa, bogaty w rozpuszczalną krzemionkę, działa korzystnie w chorobach reumatycznych, artretyzmie, kamicy nerkowej i schorzeniach nerek.

Jest również pomocny w chorobach skórnych i poceniu się nóg. Zewnętrznie ziele owsa stosuje się w kąpielach wzmacniających w kamicy moczowej, w chorobach nerek, w reumatyzmie, w artretyzmie, w chorobach skórnych, tj. trądzik, świąd i łojotok.

Sposób przygotowania:

wsypać pełną łyżeczkę suszu do filiżanki i zalać wrzątkiem. 

Parzyć pod przykryciem 15-20 minut, następnie przecedzić

Sposób przygotowania odwaru do kąpieli:

3-5 łyżek ziół wsypać do naczynia z 2-3 litrami wrzątku, gotować na wolnym ogniu od 5 minut. 

Odwar wlać do wanny wypełnionej wodą. 

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej 

Chronić przed światłem 

5902194540803
2 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównywarki